سیزدهمین کانونشن بین‌المللی: نمایندگان از لحاظ معنوی برای مسئولیتی مقدس آماده می‌شوند

۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ (۲۸ آوریل ۲۰۲۳)

مرکز جهانی بهائی — با نزدیک شدن به سیزدهمین کانونشن بین‌المللی بهائی، نمایندگانی از سراسر جهان خود را غرق در فضای معنوی اماکن مقدس بهائی کرده‌اند. این بازدیدها از اماکنی که ارتباط نزدیکی با زندگی حضرت بهاءالله و حضرت عبدالبهاء دارند، فرصت ویژه‌ای را برای نمایندگان فراهم می‌کند تا برای وظیفهٔ مقدس روحانی خود یعنی انتخاب بیت العدل اعظم آماده شوند.

تصاویر زیر گوشه‌ای از لحظات تاثیرگذاری را که نمایندگان در بازدید از امکان مقدس بهائی در سفر به حیفا/عکا تجربه کردند ارائه می‌دهد.

سلول زندان حضرت بهاءالله

حضرت بهاءالله و خانوادهٔ ایشان بیش از دو سال، از سال ۱۸۶۸ تا ۱۸۷۰، در بخش شمال غربی این قلعه در عکا زندانی بودند. در اینجا بود که حضرت بهاءالله آثار تاریخی‌ای را نازل کردند که بشر را به تلاش برای ساخت یک تمدن جهانی عادلانه مبتنی بر یگانگی نوع بشر فرا می‌خواند.

بیت عبود

حضرت بهاءالله و خانواده ایشان در سال۱۸۷۱ در حالی که محکوم به تبعید و حبس خانگی بودند به این ساختمان نقل مکان کردند و مدتی در شرایطی با محدودیت بسیار زیاد زندگی کردند. در سال ۱۸۷۳، حضرت بهاءالله کتاب مقدس خود، کتاب اقدس را در این مکان مقدس نازل کردند.

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • بازدید نمایندگان از قسمتی از زندان (قسمت مشخص شده با طناب) که میرزا مهدی، فرزند حضرت…

 • نمایندگان در حال بالا رفتن از پله به سمت سلول زندان.

 • نمایندگان از طبقه‌ای از پلکان حیاط قلعه به سمت سلول زندان بالا می‌روند.

 • بازدید گروهی از سلول زندان.

 • جمعی از نمایندگان در محوطه بیرونی قلعه. پنجرهٔ بالا پشت سر آنها در قسمتی از زندان واقع شده…

 • نمایندگان در راه رفتن به سلول زندان از ورودی قلعهٔ عکا می‌گذرند.

 • نمایندگان در بازدید از قلعهٔ عکا در حیاط جمع شده‌ و به صحبت‌های راهنما گوش می‌دهند.

 • نمایندگان در ابتدای بازدید از سلول زندان، از خندقی که شهر قدیمی عکا را احاطه کرده است…

 • نمایی از شمال غربی زندان عکا، مکانی که حضرت بهاءالله و خانواده‌شان از سال ۱۸۶۸ تا ۱۸۷۰…

قصر مزرعه

در اوایل ژوئن ۱۸۷۷، حضرت بهاءالله و اعضای خانواده‌شان پس از ۹ سال حبس در داخل دیوارهای زندان شهر عکا در قصر مزرعه اقامت گزیدند، جایی که ایشان بازدیدکنندگان را به حضور پذیرفته و الواح بسیاری نازل فرمودند.

بیت حضرت عبدالبهاء

این خانه‌ای است که حضرت عبدالبهاء در سال‌های آخر عمر خود در آن اقامت گزیدند و در ساعات اولیه روز ۲۸ نوامبر ۱۹۲۱ در آن چشم از جهان فروبستند. بیش از ده هزار نفر در مراسم تشییع جنازهٔ حضرت عبدالبهاء در روز پس از درگذشت ایشان شرکت نمودند.

محل ساخت آرامگاه حضرت عبدالبهاء

نمایندگان این فرصت را داشتند که از محل ساخت آرامگاه حضرت عبدالبهاء بازدید کنند. در سال ۲۰۱۹ کار بر روی این پروژه، که در مجاورت باغ رضوان در عکا است، آغاز شد.

ساختمان دارالآثار بین‌المللی

ساختمان دارالآثار بین‌المللی حاوی آثار تاریخی و گرانبهایی مربوط به شخصیت‌های اصلی آئین بهائی و سال‌های نخستین این دیانت است.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community