نخست وزیر ساموآ در شصتمین سالگرد تأسیس جامعه‌ی بهائی در این کشور، از این جامعه قدردانی می‌کند

۱۸ اسفند ۱۳۹۲ (۹ مارس ۲۰۱۴)

آپیا، ساموآ- نخست وزیر ساموآ مراتب قدردانی خود را نسبت به جامعه‌ی بهائی ساموآ، برای خدمات دراز مدتی که بهائيان در راه رشد و توسعه‌ی جامعه‌ی ساموآ انجام داده‌اند، ابراز داشت.


تویلاپه سیلله مالیلگااوی، نخست وزیر ساموآ، این سخنان را در جشن بزرگداشت شصتمین سالگرد تأسیس آئین بهائی در جزایر اقیانوس آرام ایراد کرد.


او گفت: «من از موقعیتی که پیش آمده استفاده می‌کنم تا بگویم که دولت ساموآ از جامعه‌ی بهائی به دلیل نقش بزرگی که در توسعه‌ی زندگی معنوی و روحانی کشور ما ایفا می‌کند بسیار سپاسگزار است.»


نخست وزیر اشاره کرد که فعالیت‌هایی که جامعه‌ی بهائی در کنار اديان دیگر ساموآ انجام داده است از مهم‌ترین عوامل بروز توانایی‌های بالقوه‌ی جامعه‌ی ساموآ بوده است.


تعدادی از وزیرای کابینه نیز به همراه نخست وزیر و نمایندگان جامعه‌ی بهائی در مراسم ویژه‌ای که در استراحتگاه تردیشن ساموآ در روز سه‌شنبه ۱۴ ژانویه ۲۰۱۴ برگزار شده بود حضور یافتند.


نخست وزیر، همچنین، به حضار اطمینان خاطر داد که دولت ساموآ مجدانه تلاش خواهد کرد از حقوق برابر پیروان همه‌ی اديان حمایت کند.

  1. 4
  2. 3
  3. 2
  4. 1
  • میهمانان افتخاری در مراسم بازگشایی معبد بهائی در ساموآ در ۱۹۸۴

  • نخستین محفل محلی بهائی در ساموآ، ۱۹۵۷

  • بهائیان شصتمین سالگرد تأسیس دیانت بهائی در ساموآ را در مشرق‌الاذکار تیاپاپاتا در…

  • مشرق‌الاذکار بهائی در ساموآ، که به تعبیر بیت‌العدل اعظم بنایی است که «عبادت و…


او گفت: «ما با هشیاری کامل

نقض حقوق بشر و سلب آزادی افراد در بسیاری از کشورها در نقاط مختلف جهان را زير نظر داريم. بخشی از فعالیت‌های بین‌المللی ساموآ از طریق عضویت در سازمان ملل این است که از حقوق افراد در کشورهایی نظیر ایران که پیروان آئین بهائی در آن با آزار و اذیت بسیار روبه رو هستند پشتیبانی کند.»


آئین بهائی نخستین بار در سال ۱۹۵۴، و با ورود لیلیان وایس، خانمی سوئیسی- استرالیایی در ساموآ شناخته شد. سوسوگا ملیتوآ تنومافیلی دوم، پادشاه ساموآ در سال‌های ۱۹۶۲ تا ۲۰۰۷، نخستین پادشاهی بود که در دوران سلطنتش آئین بهائی را پذیرفت. او مشرق‌الاذکار بهائی تیاپاپاتا را در ۱۹۸۴ به جامعه‌ی بهائی اهدا کرد. در روز ۱۲ ژانویه، مراسم یادبود ویژه‌ای برای بهائیان و دوستان آنان در این مشرق‌الاذکار تشکیل شد تا قدم‌های مهمی که در راه توسعه و رشد جامعه برداشته شده جشن گرفته شود و بر روی آن‌ها تعمق و بررسی شود.


بیت‌العدل اعظم، در پیامی به مناسبت این سالگرد نوشت: «ما از این که مشرق‌الاذکار ساموآ ـ بنایی که عبادت و خدمت در آن به یکدیگر می‌پیوندد ـ رشته‌های اتحاد را در میان قلب‌ها برقرار می‌کند و نیروی محرکی برای احیا و ساخت جامعه‌ی شما است بسیار خشنود هستیم.»


پِزِتا دمتریوس فگاسگا تفیکا، یکی از اعضای محفل ملی بهائیان ساموآ، اظهار داشت که این مراسم فرصتی برای تعمق بر روی چالش‌ها و دستاوردهای شش دهه‌ی گذشته فراهم آورده است.


او گفت: «این فرصتی است برای مشورت درباره‌ی راه‌ها و روش‌های ساختن اجتماعی بهتر، و ادامه‌ی خدمت به ساموآ و مردم آن.»

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community