کنفرانس‌های جهانی: جوانان آینده‌ای امیدبخش را نوید می‌دهند

۱۶ فروردين ۱۴۰۱ (۵ آوریل ۲۰۲۲)

مرکز جهانی بهائی - سرویس خبری در مقالات اخیر خود موجی از کنفرانس‌ها را پوشش داده است. این کنفرانس‌ها، در نقاط مختلف جهان، افراد از پیشینه‌های متنوع را گرد هم می‌آورند تا در کنار یکدیگر نحوه‌ی شدت بخشیدن به تلاش‌هایشان برای ایجاد وحدت و تقویت جوامعی صلح‌آمیزتر را بررسی کنند.

با ادامۀ گردهمایی‌ها – اعم از بزرگ و کوچک – افراد، به ویژه جوانان، به میدان آمده و بینش‌های تازه‌ای برخاسته از تجربه‌هایشان در فعالیت‌های جامعه‌سازی بهائی را ارائه کرده و چشم‌اندازی امیدوارکننده برای آینده ترسیم می‌کنند.

در کرواسی، در پایان یک کنفرانس محلی با عنوان «اصلاح عالم»، جوانان شرکت‌کننده که معتقد بودند زیبایی می‌تواند الهام‌بخش افکار صلح‌آمیز باشد، در قالب یک پروژهٔ اقدام اجتماعی مشغول زیباسازی یک فضای عمومی مخروبه شدند.

همزمان در بحرین، کنفرانسی مخصوص جوانان، شرکت‌کنندگان از پیشینه‌های مختلف را قادر ساخت تا چشم‌اندازی برای جامعه‌شان بر اساس اصل یگانگی بشر ترسیم کنند. یکی از شرکت‌کنندگان گفت: «من فکر می‌کنم ما می‌توانیم با گفتگو و بحث‌های فراگیر و با خدمت در کنار هموطنانمان به ساخت جوامعی صلح‌آمیز کمک کنیم.»

در جزایر مارشال، جایی که جوانان برنامه‌های آموزشی بهائی را با هدف ایجاد توانایی برای خدمت به بشریت به پیش می‌برنند، خانم کیتلانگ کابوآ (Kitlang Kabua)، وزیر آموزش و پرورش، از برگزاری کنفرانس‌ها قدردانی کرده و گفت: «وحدت، رفاه انسانی، و همبستگی جهانی ارکان این آئین هستند. من به عنوان وزیر آموزش و پرورش …در کنار این ارکان ایستاده‌ام و به شدت معتقدم باید مردمانمان را نوعی تربیت کنیم که شهروندانی جهانی، توانا، دلسوز و با شالوده‌ی عمیق فرهنگی و معنوی باشند.»

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • در اینجا دو گردهمایی در تانزانیا به تصویر کشیده شده‌ است.

 • شرکت‌کنندگانی از همۀ سنین در این گردهمایی محلی در اولان‌باتار مغولستان، شرکت کردند.

 • در این تصویر یک کنفرانس محلی در کایرنز (Cairns)، استرالیا دیده می‌شود که در آن…

 • در این تصویر گروهی از شرکت‌کنندگان در کنفرانسی که در معبد بهائی نورته دل کائوکا در…

 • یک گردهمایی در کرواسی شرکت‌کنندگانی از آن کشور و همچنین کشورهای مختلف اطراف از جمله…

 • موضوع کنفرانس زاگرب در کرواسی، «اصلاح عالم» بود که منجر به شکل‌گیری پروژه‌ای…

 • در این تصاویر، شرکت‌کنندگان در یک کنفرانس منطقه‌ای جوانان در تنسی، ایالات متحده…

 • در ایالات متحده، یک کنفرانس جوانان که در نشویل (Nashville)، تنسی (Tennessee) برگزار شد، شامل…

 • دختری جوان در یکی از کنفرانس‌‌های ملی جوانان در بحرین گفت: «یکی از بزرگ‌ترین…

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community