کنفرانس‌های جهانی: ترویج فرهنگ صلح، مشارکت در بهبود اجتماع

۲۰ اسفند ۱۴۰۰ (۱۱ مارس ۲۰۲۲)

مرکز جهانی بهائی - موج رو به رشد کنفرانس‌ها در سراسر جهان به سرعت گسترش می‌یابد و خیرخواهان بشریت را گرد‌هم می‌‌آورد تا در این مورد مشورت کنند که چگونه می‌توانند قوا و دغدغه‌هایشان برای ترویج وحدت و خدمت به هموطنانشان را در راستای پاسخگویی به نیاز جوامعشان صرف کنند.

گردهمایی‌ها در سطوح محلی، ملی و جهانی شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد تا از تجربیات موجود در اقدامات جامعه‌سازی بهائی، پروژه‌های اقدام اجتماعی و تلاش‌ها برای مشارکت در گفتمان‌‌های رایج، بینش‌هایی کسب نمایند.

در برخی نقاط، کنفرانس‌ها یک موضوع مشخص دارند، مانند یک گردهمایی اخیر در بانگی در جمهوری آفریقای مرکزی، که در آن حدود ۵۰۰ زن از منطقه دور هم جمع شدند تا نقش زنان در پیشرفت اجتماعی را بررسی کنند.

لوییس ایسیدور تنزونکو- بوازامو (Louis Isidore Tenzonko-Boazamo) از اعضای محفل روحانی ملی این کشور گفت: «مشارکت کامل زنان در این گردهمایی‌ها ضروری است زیرا که زنان در ترویج فرهنگ صلح نقشی محوری دارند. به همین دلیل است که نخستین کنفرانس از مجموعه کنفرانس‌ها این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد.»

شرکت‌کنندگان با آگاهی از چالش‌های جهانی مقابل بشریت - از تغییرات اقلیمی، همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، جنگ و منازعه و یا بی‌عدالتی‌های گسترده‌ - امید تازه‌ای نسبت به ظرفیت بشریت برای نوع‌دوستی می‌یابند و خود را بخشی از تلاشی جهانی با هدف بهبود اجتماع می‌بینند که با پیوندهای عشق و دوستی با دیگران در این راستا تلاش می‌کنند.

جامعهٔ بهائی بحرین فیلمی را برای دعوت هم‌وطنانشان به این کنفرانس‌ها که در ماه‌های آینده در این کشور برگزار می‌شود تهیه کرده است. این فیلم برخی از جنبه‌های اقدامات جامعه‌سازی در بحرین را معرفی می‌کند و با این کلمات به پایان می‌رسد: «از همه دعوت می‌شود که به ما بپیوندند.»

این کنفرانس در رسانه‌های‌ ملی جمهوری آفریقای مرکزی مورد پوشش قرار گرفت. این ویدئو بخشی از گزارشی است که در تلویزیون ملی پخش شد.

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • این تصویر جلسات برنامه‌ریزی برای کنفرانس‌ها در محله‌های مختلف بنگلادش را نشان…

 • در این تصویر یک گردهمایی سه‌روزه با هدف آماده‌سازی تسهیلگران گفتگو‌ها در…

 • کنفرانس‌ها در چندین نقطه‌ٔ بحرین، از جمله المکیه، دیار‌المحرّق و سار برگزار…

 • در کنفرانس پرت، استرالیا، آثار هنری متعددی ارائه شد‌ند که به موضوع‌های گردهمایی - از…

 • این تصویر برخی از کودکان و جوانانی را نشان‌ می‌دهد که در این کنفرانس در پرت،…

 • حدود ۱۰۰۰ نفر از همهٔ سنین از استرالیای غربی برای کنفرانس در پرت گرد هم آمدند.

 • بهائیان استرالیا وب‌سایتی را برای دعوت هم‌وطنانشان به کنفرانس‌های پیش‌رو…

 • این نقاشی از استرالیا تعداد روزافزون از مردمی را به تصویر می‌کشد که با الهام از…

 •  

این ویدیو نگاهی به گردهمایی کینشاسا در جمهوری دموکراتیک کنگو دارد.

این ویدیو بازدید شرکت‌کنندگانی از چندین کشور اروپایی از معبد بهائی، در حاشیهٔ گردهمایی آلمان را نشان می‌دهد.

جامعهٔ بهائی اردن مرکزی، این ویدئو را جهت ثبت بخش‌های مهم یک کنفرانس در منطقه‌شان، تهیه کردند.

این ویدئو که توسط بهائیان هلند تهیه شده، از هم‌وطنانشان جهت شرکت در کنفرانس‌های پیش‌رو در این کشور دعوت می‌کند.

در این ویدئو، شرکت کنندگان گردهمایی در لایی، بخشی از آثار حضرت عبدالبهاء را با آواز می‌خوانند. کنفوسیوس ایکویرره، عضو محفل روحانی ملی بهائی، می‌گوید: «ما با اشتیاق بیشتری به برگزاری بیش از ۲۰۰ کنفرانس در پاپوآ گینهٔ نو در دو ماه آینده می‌نگریم. هیچ مانعی نمی‌تواند روحیهٔ یگانگی را که در اینجا ایجاد شده متوقف کند.»

یک قطعهٔ موسیقی از یک نوازنده در سنگاپور که برای کنفرانس‌های این کشور تهیه شده است و شامل بیان زیر از بیت‌ العدل‌اعظم است: «متعهد به سعادت همگانند و می‌دانند که آسایش و رفاه افراد، مشروط به آسایش و رفاه جامعهٔ بشری است…»

این ویدئو برخی از اعضای جامعهٔ بهائی جزایر سلیمان را در حال سفر به گردهمایی ملی این کشور نشان می‌دهد.

این ویدئو، که توسط بهائیان انگلستان تهیه شده، از مردم دعوت می‌کند که در کنفرانس‌هایی که در این کشور برگزار خواهد شد شرکت کنند.

عکس‌های زیر گوشه‌‌هایی از تصویر بزرگ‌‌تر گردهمایی‌هایی را که با گذشت هر هفته شتاب بیشتری می‌یابند ارائه می‌دهد.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community