تلاش‌ها در دهکده‌ای در هند باعث افزایش مشارکت می‌شود

۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ (۲۰ مه ۲۰۲۰)

بوکاناکرا، هند- در حالی که در سرتاسر کشور برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا تمهیدات قرنطینه برقرار است، بهائیان هند تلا‌ش‌های خود جهت حمایت و روحیه دادن به هموطنانشان را ادامه می‌دهند. پروژه‌ای در دهکدهٔ بوکاناکرا یک نمونه از این تلاش‌های متعدد در سرتاسر کشور است که نشان ‌می‌دهد وقتی مردم منابع محدود خود را برای منفعت همگان به اشتراک می‌گذارند، چه امکاناتی به وجود می‌آید.

کومار نایاک (Kumar Nayak) از اعضای محفل محلی بوکاناکرا می‌گوید:«ترویج وحدت به عنوان یک اصل همیشه راهنمای ما در جامعه بوده و در کانون فعالیت‌هایی است که انجام می‌دهیم. ما به اهمیت اقدام هماهنگ برای غلبه بر سختی‌ها پی برده‌ایم.»

بوکاناکرا یکی از مناطق متعدد کشور است که در آن کارگران روزمزد و خانواده‌هایشان، شدیداً تحت تاثیر قرنطینه قرار گرفته‌اند. بهائیان این دهکده که نگران بهروزی مردم بودند، با همکاری مسئولین محلی و سایر ساکنین، برای ۱۰۰ خانواده مواد غذایی و سایر اقلام ضروری را فراهم کردند.

این ابتکار مورد حمایت اعضای «گرام پانچایات» (Gram Panchayat)، نهاد حکومتی محلی، قرار گرفت که در ملاقات با خانواده‌ها مشارکت داشتند. اگرچه این تلاش‌ها به دور از هیاهو صورت گرفت، یک کانال خبری تلویزیونی در ایالت کارناتاکا (Karnataka) در برنامه‌ای از این تلاش‌ها گزارشی پخش کرد:«در این دوران، قشر مرفه جامعه در حال خرید اقلام اساسی از مغازه‌ها برای تامین معاش خود هستند در حالی که بسیاری از خانواده‌ها که وابسته به دستمزد روزانه هستند، با مشکلات شدیدی روبرو هستند.»

«در این وضعیت، اعضای محفل روحانی محلی بهائی و دیگر ساکنین بوکاناکرا با توزیع بسته‌های غذایی برای کمک به خانواده‌های نیازمند قدم پیش گذاشته‌اند.»

سانتوش کومار (Santosh Kumar)عضو دیگر محفل روحانی محلی با تأمل بر این تلاش‌ها می‌گوید:« هر یک از ما مسئولیم تا به بهروزی همگان کمک کنیم. وقتی برای کمک به یکدیگر تلاش می‌کنیم، این تلاش الهام‌بخش اقدام جمعی می‌شود و محیطی ایجاد می‌کند که در آن هر کسی انگیزهٔ مشارکت دارد. اکنون شاهد گروه‌های بیشتری از مردم دهکده هستیم که برای پاسخگویی به این بحران، به روش خودشان قدم پیش می‌گذارند».

  1. 2
  2. 1
  • این عکس قبل از بحران کنونی سلامت جهانی گرفته شده است. حضور کودکان و والدین در بوکاناکرا،…

  •  یک کانال خبری تلویزیونی در ایالت کارناتاکا از تلاش‌های بهائیان بوکاناکرا که برای…

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community