هنر زیبایی‌های جهان را می‌نمایاند و بر شرایط فعلی نور می‌تاباند

۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ (۱۱ مه ۲۰۲۰)

مرکز جهانی بهائی- در این دوران خاص، هنر در دعوت مردم به تأمل دربارهٔ ابعاد معنوی حیات بشر و ایجاد امید اهمیت ویژه‌ای یافته است. بهائیان و هموطنانشان در سراسر دنیا سعی کرده‌اند با بهره‌گیری از هنر بر موضوعات مورد توجه افکار عمومی همچون بهم‌پیوستگی نوع بشر نور بتابانند.

سیمینا، هنرمند طراح از رومانیا می‌گوید: «ابتکارات خلاقانه راهی برای ارتباط مردم با دوستانشان فراهم می‌کند و باعث کاهش اضطرابشان می‌شود. آثار هنری می‌توانند احساس امید، انسجام و وحدت را در ا جتماع افزایش دهند.»

افراد سنین مختلف، بخصوص جوانان، توانسته‌اند از طریق موسیقی، پادکست، نقاشی و طراحی، تئاتر، نمایش عروسکی، شعر و طراحی‌ دیجیتالی راه‌هایی برای روحیه‌بخشی به همو‌طنان خود پیدا کنند. این آثار بر انعکاس زیبایی موجود در جهان و. ارائهٔ دیدگاهی جدید در مورد شرایط کنونی تمرکز کرده‌اند.

نادیو (Nadiv)، یک موسیقیدان جوان اهل کنیا، دربارهٔ استفاده از هنر برای ابراز افکار سازنده می‌گوید: «ما توانسته‌ایم در دوران این بیماری عالم‌گیر از طریق موسیقی در مورد دغدغه‌های مشترک صحبت کنیم و در اقداماتی که جلوه‌گر همبستگی است مردم را کنار هم جمع کنیم. به راستی هنر صدایی برای بی‌‌صداها بوده‌ است. وقتی نمی‌توانید چیزی را به طور مستقیم بیان کنید، می‌توانید آن را به روش‌های خلاقانه ابراز نمایید.»

هنر همچنین برای ابراز قدردانی از کارکنان بخش خدمات ضروری و اطلاع‌رسانی در مورد تمهیدات بهداشتی به جوامع مورد استفاده قرار گرفته است.

میدو (Meadow)، نقاش اهل آمریکا، می‌گوید: «با استفاده از دست‌ها و صداهایمان شاهد این بودیم که چطور هر فردی می‌تواند چیزی زیبا و الهام‌بخش برای دیگران خلق کند. خلاقیت، ضمن روحیه‌بخشی و کمک به اطرافیانمان به قوهٔ الهام اجازهٔ بروز می‌دهد.»

در ادامه مجموعه‌ای کوچک از آثار هنری متعددی ارائه می‌شود که با الهام از آموزه‌های بهائی در دوران این بیماری عالم‌گیر تهیه شده‌اند.

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • این اثر که عنوانش «در کانون وحدت» است دربارهٔ این است که چگونه امید می‌تواند از قلبی به…

 • کودکانی که در کلاس‌های آموزشی بهائی در برلین، آلمان، شرکت می‌کنند نقاشی‌هایی با موضوع…

 • اقدام خلاقانهٔ گروهی از موسیقیدانان در آکلند، نیوزلند، با عنوان «جهان را روشن کن» مردم…

 • نمایش تک‌نفره‌ای از رومانیا با عنوان «تبعید به بهشت» به بررسی وقایع تاریخی مهم در دیانت…

 • هنرمندی از ایالات متحدهٔ آمریکا ویدئویی تهیه کرده است که در آن مهارت‌های نقاشی و مفاهیم…

 • سه خواهر و برادر که ساکن جزایر آندامان و نیکوبار هستند در پادکستی چند قسمتی داستان‌هایی…

 • جوانانی که در برنامه‌های آموزشی جامعهٔ بهائی نانایمو (Nanaimo) در کانادا شرکت می‌‌کنند به…

 • مربیان کلاس‌های آموزش اخلاق در ایتالیا یک نمایش عروسکی با موضوع عدالت ضبط کرده‌اند و آن…

 • بهائیان آمریکای لاتین و اسپانیا نماهنگ‌های شادی را برای جوانان تولید کرده‌اند. این…

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community