جشن‌ها هم اکنون سراسر جهان را در بر گرفته است

۰۸ آبان ۱۳۹۸ (۳۰ اکتبر ۲۰۱۹)

مرکز جهانی بهائی- از غروب خورشید در کریباتی در روز دوشنبه، فعالیت‌ها و جشن‌های بزرگداشت دویستمین سالگرد تولد حضرت باب به سرعت چندین برابر شده‌ است. غروب آفتاب روز بیست و هشتم در مناطق مختلف جهان، یکی پس از دیگری دوره‌ای از جشن‌ها را آغاز کرد.

گزارش‌ها از سرتاسر جهان نمایانگر طیف متنوعی از فعالیت‌ها برای دویستمین سالگرد تولد حضرت باب هستند از جمله گفتگو‌های عمیق، دعا و نیایش، دید و بازدید از دوستان و خانواده، تولیدات هنری، توزیع کتابچه‌ها و خبرنامه‌های مخصوص، پروژه‌های خدمتی، رژه‌های بزرگ در خیابان‌های شهر، برگزاری جشن در خانه‌‌ها و سرای محله‌ها، مراسم بزرگداشت در سطح ملی با حضور مقامات و رهبران اجتماعی و جلسات دعا و نیایش در معابد بهائی.

فعالیت‌ها، به ویژه در سطح تودۀ مردم، بسیار فراتر از حد انتظار رونق داشته ‌است. گزارش‌های متعدد حاکی از برگزاری جشن‌های صمیمانه‌ای در منازل است که در آن‌ها خانواده‌ها داستان‌های تاریخی را با هم به اشتراک می‌گذارند و به دعا و نیایش می‌پردازند و بخش‌های مختلف از زندگی حضرت باب را مرور می‌کنند. به همین شکل، گردهمایی‌های بزرگ‌تری که به روی همگان باز است در سطح محله‌‌ها در سراسر جهان در حال برگزاری است. در بسیاری از جشن‌ها فیلم «بامداد تابان» به نمایش گذاشته شده است و حاضرین پیام اکتبر ۲۰۱۹ بیت‌العدل اعظم را که به مناسبت دویستمین سالگرد تولد حضرت باب صادر شده مطالعه کرده‌اند.

در چندین مورد، جایی که جوامع با سوانح طبیعی یا بحران‌های شدید اجتماعی مواجه بوده‌اند، جوامع بهائی قوای خود را به نوعی صرف کاهش رنج‌های هموطنان خود کرده و با الهام از زندگی حضرت باب سعی در ایجاد امید داشته‌اند.

شکوفایی فعالیت‌ها که طی روز گذشته شاهد آن بودیم، نمایانگر توانمندی رو به رشد جامعۀ بهائی برای خلق الگوهای جدید حیات جامعه در سال‌های اخیر است که در آن‌ها خدمت، عبادت دسته‌جمعی، همکاری، احترام متقابل و یادگیری جمعی مشخصه‌های تعاملات میان خانواده‌ها، همسایگان و دوستان شده است.

در طی این دوران دویستمین سالگرد، مردم سراسر جهان در شخصیت حضرت باب منبعی از الهام و امید می‌یابند، شخصیتی که در عین ملایمت و مهربانی، در مقابل ظلم و بی‌عدالتی، دلیر و شکست‌ناپذیر بود.

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • یک گروه در بخارست، رومانی در حال تمرین یک نمایش

 • یک پروژهٔ هنری در نمایشگاهی در معبد بهائی ویلمت در ایالات متحدهٔ آمریکا

 • یک هنرمند مشغول کار بر یک پروژهٔ هنری در شیکاگو، ایالات متحدهٔ آمریکا

 • یک پروژهٔ خدمتی در پورت ویلا در وانواتو

 • یک جشن محلی به مناسبت دویستمین سالگرد تولد حضرت باب در لوساکا، زامبیا

 • نقاشی یک هنرمند اهل مراکش

 • یک پروژهٔ خدمتی در ابرآیکسدورف (Ebreichsdorf) در اتریش

 • جشنی همراه با دعا و نیایش در محل احداث معبد بهائی در پورت مورسبی در پاپوآگینهٔ نو

 •  جشنی در یک دبیرستان در گوالیور (Gwalior) در هندوستان

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community