در میان موج جشن‌ها در حیفا و سراسر جهان، رئیس جمهور اسرائیل به احترام دویستمین سالگرد از مرکز جهانی دیدار کرد

۰۶ آبان ۱۳۹۸ (۲۸ اکتبر ۲۰۱۹)

رئیس جمهور رووین ریولین در بزرگداشت دویستمین سالگرد، از آرامگاه حضرت باب و باغهای بهائی بازدید کرد.

مرکز جهانی بهائی - دیروز رئیس جمهور اسرائیل آقای رووین ریولین به احترام دویستمین سالگرد تولد حضرت باب به حیفا آمد.

این بازدید، در پی استقبال اخیر افراد سرشناس محلی و پس از آنکه در دو شب پیاپی طبقات و باغهای بهائی در دامنۀ کوه کرمل برای عموم مردم باز بود، انجام گرفت. بازدید عمومی باغ‌ها با استقبال بیش از شانزده هزار نفر روبرو گشت. بسیاری از بازدیدکنندگان در طبقات قدم زدند و یا به داخل اطاقهای آرامگاه حضرت باب وارد شدند. مردم بازدیدکننده با حالتی مملو از شادی و احترام و حس همزیستی اجتماعی حضور داشتند و بسیاری نیز توانستند فیلم کوتاهی درباره حضرت باب تماشا کنند.

رئیس جمهور ریولین در این بازدید اظهار داشت: "ارزش‌هایی نظیر توافق و همزیستی و احترام متقابل در دو شهری که مرکز جهانی بهائی در آن مستقر است - عکا و حیفا- به خوبی با هم ادغام شده‌اند. وی همچنین گفت: "کشور اسرائیل افتخار دارد و خشنود است که میزبان پیروان آئین بهائی و مرکز جهانی بهائی است که ارزش‌های صلح و وحدت را در بین ادیان مختلف ترویج می‌کند".

در طول این دیدار، دکتر دیوید راتستاین، دبیر کل جامعۀ جهانی بهائی، رئیس جمهور ریولین را در حرکت به سمت آرامگاه حضرت باب و پیاده‌روی در باغهای اطراف همراهی کرد.

با غروب آفتاب امروز عصر در حیفا، روزهای متبرکۀ بهائی یا عیدین میلاد در مرکز جهانی بهائی آغاز شده است و مراسم مخصوصی در ۲۹ و ۳۰ اکتبر برای تجلیل از دویستمین سالگرد تولد حضرت باب و دویست و دومین سالگرد تولد حضرت بهاءالله در آرامگاه‌های آنان برگزار خواهد شد.

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • پس از غروب آفتاب، آرامگاه حضرت باب، کوه کرمل در حیفا را غرق نور کرد.

 • به مناسبت دویستمین سالگرد، آرامگاه حضرت باب و طبقات باغهای بهائی در کوه کرمل، در دو شب…

 • بسیاری از بازدیدکنندگان وارد باغ‌ها شدند و با حظ معنوی بسوی آرامگاه حضرت باب قدم زدند.

 • به مناسبت دویستمین سالگرد تولد حضرت باب بیش از شانزده هزار نفر از ساکنین حیفا و شهرهای…

 • در این دو شب، به مناسبت دویستمین سالگرد تولد حصرت باب، خانواده‌های بی‌شماری از آرامگاه…

 • خانواده‌های بی‌شماری در بین بازدیدکنندگان حضور داشتند.

 • در دو شب پیاپی در ۱۶ و ۱۷ اکتبر. بیش از شانزده هزار نفر از ساکنین حیفا و شهرهای اطراف از…

 •  پذیرائی رسمی با حضور افراد سرشناس جامعه و مقامات محلی در مناطق حیفا و عکا روز جمعه ۲۵…

 •  دکتر دیوید راتستاین، سمت چپ، در حال قدم زدن به سوی آرامگاه حضرت باب با رئیس جمهور…

بیش از ۱۵۰ سال از پیوند عمیق تاریخ آئین بهائی با اراضی مقدسه می‌گذرد. بعد از شهادت حضرت باب در شهر تبریز در سال ۱۸۵۰، حضرت بهاءالله به همراه خانواده و نزدیکان از وطنشان تبعید شدند. آخرین تبعید ایشان در سال ۱۸۶۸ به شهر عکّا بود، جایی که سالهای باقی ماندۀ زندگی خود را در آنجا گذراندند. روز ۳۱ اوت سال میلادی گذشته، صد و پنجاهمین سالگرد ورود حضرت بهاءالله به اراضی مقدسه بود که در سه بخش، ۱، ۲، ۳، از یک سری پادکست توسط سرویس خبری جهانی بهائی منتشر و مورد بررسی قرار گرفت.

پس از شهادت حضرت باب، پیکر ایشان توسط بهائیان نگهداری شد تا آنکه در مقر نهایی خود در کوه کرمل استقرار یافت. این مقام باشکوه همراه با باغ‌ها و طبقات اطراف آن به کوه کرمل شکوه و نورانیتی مخصوص بخشیده است.

این هفته، جشن‌ها در تمام کشورهای جهان برگزار می‌شود. مردم دویستمین سالگرد تولد حضرت باب و دویست و دومین سالگرد تولد حضرت بهاءالله را به ترتیب در روزهای ۲۹ و ۳۰ اکتبر جشن می‌گیرند. گزارش‌ها، فیلم‌ها و تصاویری از جشن‌های سراسر جهان در وب سایت دویستمین سالگرد موجود است.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community