انتصاب دیوید راتستاین به عنوان دبیر کل جامعهٔ جهانی بهائی

۰۹ مهر ۱۳۹۸ (۱ اکتبر ۲۰۱۹)

مرکز جهانی بهائی- جامعهٔ جهانی بهائی امروز انتصاب دکتر دیوید راتستاین (David Rutstein) را به عنوان دبیر کل جدید خود اعلام کرد. دکتر راتستاین جانشین دکتر جاشوآ لینکلن می‌شود که از سال ۲۰۱۳ در این سمت مشغول به خدمت بود. دبیر کل جامعهٔ جهانی بهائی مقام ارشدی است که به نمایندگی از بیت‌العدل اعظم، شورای حاکمهٔ جهانی آئین بهائی، در رابطه با امور خارجی این جامعه از جمله روابط با اسرائیل، کشور میزبان مرکز جهانی بهائی عمل می‌کند.

دکتر راتستاین قبل از پیوستن به جامعهٔ جهانی بهائی (BIC) سابقهٔ کار در سطح بین‌المللی به عنوان یک پزشک و مدیر ارشد بهداشت را دارد. ایشان در میکرونزی به عنوان یک پزشک مشغول به کار بود و در بخش بهداشت و خدمات عمومی ایالات متحدهٔ آمریکا مقام‌های مختلف اداری داشته‌ است از جمله در بخش خدمات بهداشت عمومی ایالات متحده تیمسار بوده‌ و برای یک دوره نیز در سمت معاون جراح کل ایالات متحده خدمت کرده‌‌‌ است. وی همچنین معاون رئیس امور پزشکی بخش خدمات خصوصی پزشکی در چین بود و یک سازمان خیریهٔ جهانی در زمینهٔ بهداشت عمومی تأسیس کرد. دکتر راتستاین مدرک دکترای خود را از مدرسهٔ پزشکی وارن آلپرت در دانشگاه براون (Brown University’s Warren Alpert Medical School) و مدرک کارشناسی ارشد خود در زمینهٔ بهداشت عمومی را از مدرسهٔ بهداشت عمومی بلومبرگ دانشگاه جان هاپکینز دریافت کرد. وی متأهل است و سه فرزند دارد.

دکتر لینکلن از مدرسهٔ حقوق و دیپلماسی فلچر در دانشگاه تافت (Fletcher School of Law and Diplomacy at Tufts University)، دکترای روابط بین‌الملل خود را دریافت کرد. وی قبل از پیوستن به جامعهٔ جهانی بهائی، در سازمان ملل متحد، در مأموریت‌های مختلف میدانی در آفریقا و همچنین چندین پست ارشد در نیویورک و ژنو مشغول به کار بود. دکتر لینکلن در بارۀ دوران کاری خود می‌گوید: «مایهٔ افتخارم بوده که در این سمت خدمت کرده‌ام، خدمتی که نیاز به تداوم روابط مؤثر و گسترش همکاری‌ با مقامات دولتی، دانشگاه‌ها، جوامع و تمامی بخش‌های جامعهٔ مدنی دارد. در حال حاضر هر ساله بیش از یک میلیون نفر از باغ‌های بهائی و آرامگاه‌های حیفا و عکا که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شده‌اند، بازدید می‌کنند. این با خود عطشی برای گفتگو‌های هدفمند را همراه می‌آورد. من شاهد همین موضوع در سطح بین‌المللی نیز بوده‌ام؛ چه در آذربایجان، در قزاقستان، ایالات متحده یا در هر جای دیگر. علیرغم واقعیت‌های اجتماعی بسیار متفاوت این کشورها، اشتراک موضوعات مورد بحث در دولت‌ها، محققین، مؤسسات دینی و غیردینی شگفت‌آور است. مهم‌ترین این موضوعات عبارتند از: افراط‌گرایی، تغییرات اقلیمی و پیشرفت بهروزی افراد همزمان با ساخت جوامع پایدار و مستحکم.»

    •  دکتر جاشوآ لینکلن

     
    اخبار جدید
    © 2008 Bahá’í International Community