بررسی پیوند معابد بهائی با اجتماعاتشان

۰۱ مرداد ۱۳۹۸ (۲۳ ژوئیه ۲۰۱۹)

مرکز جهانی بهائی- در دومین قسمت پادکست معابد بهائی، آقای فلیپه دوهارت (Felipe Duhart) و ادواردو ریوسکو (Eduardo Rioseco) از شیلی به همراه آقایان سانتوس اودیامبو (Santos Odhiambo) از اوگاندا و ام. ای قنبری از هندوستان تأثیر این معابد را بر بازدیدکنندگان و جمعیت‌های اطراف بررسی می‌کنند. ایجاد فضایی مقدس که به روی همگان باز است باعث تقویت آگاهی نسبت به بهبود اجتماع و اقدامات وسیع‌تر در این زمینه شده است.

آقای ریوسکو توضیح می‌دهد: «خدمت، راه تغییر و تحول خودمان و اجتماع است و در معبد (مشرق‌الاذکار) بهائی عرصه‌های مختلفی برای خدمت وجود دارد. این پرسشی است که در ذهن هر بازدیدکننده و هر فردی که با معبد تعامل دارد شکل می‌گیرد. این‌که چگونه می‌توانیم همواره در محله‌‌، خانواده‌ و محل کارمان پیگیر تحول خود و اجتماع باشیم؟ هر کجا با دیگران تعامل داریم این پرسش با ماست و در همهٔ موقعیت‌ها معبد الهام‌بخش ماست.»

این مصاحبه‌ها ماه گذشته و در ادامهٔ یک نشست منحصر بفرد در مرکز جهانی بهائی صورت گرفته است. بیش از ۳۰ شرکت‌کننده از استرالیا، کلمبیا، شیلی، کامبوج، آلمان، هندوستان، پاناما، ساموآ، اوگاندا و ایالات‌متحدهٔ آمریکا گرد هم آمدند تا یادگیری‌‌ها در ده معبد بهائی موجود در جهان را بررسی کنند.

قسمت اول این بحث و گفتگو را در اینجا می‌توانید بشنوید.

  1. 3
  2. 2
  3. 1
  • آقای ادواردو ریوسکو، مدیر معبد بهائی در سانتیاگو شیلی می‌گوید: «بازدید از معبد بهائی…

  • معبد بهائی دهلی‌نو در هندوستان چندین پروژهٔ زیست‌محیطی در محل معبد دارد. برای مثال،…

  •  (از سمت چپ) آقایان ام. ای. قنبری از هندوستان، ادواردو ریوسکو از شیلی، سانتوس اودیامبو…

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community