انتشار نسخهٔ آنلاین نشریهٔ «عالم بهائی»

۰۱ خرداد ۱۳۹۸ (۲۲ مه ۲۰۱۹)

مرکز جهانی بهائی-نسخهٔ آنلاین «نشریهٔ عالم بهائی» امروز راه‌اندازی شد.

این وب‌سایت، برگزیده‌ای از مقالات و متون عمیق و قابل تأمل پیرامون طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقهٔ عموم را منتشر می‌کند؛ مقالاتی که نشانگر پیشرفت‌ و توسعۀ اندیشه و اقدام بهائیان و بازتابی از هدف آئین بهائی در جهان است.

نشریهٔ «عالم بهائی»، با هدایت حضرت شوقی افندی مدتی کوتاه بعد از شروع دوران ولایت ایشان در سال ۱۹۲۱ به چاپ رسید. اولین جلد این مجموعه در سال ۱۹۲۶ با عنوان «کتاب سال بهائی» منتشر شد و جلدهای دیگری تا سال ۲۰۰۶ به آن اضافه شد. به مرور زمان، وب‌سایت‌های رسمی ملی و مجموعه وب‌سایت‌های مرتبط باBahai.org ، ازجمله سرویس خبری جامعه بهائی و همچنین نشریاتی مثل«نقشهٔ پنج‌ساله ۲۰۱۶-۲۰۱۱:خلاصه‌ای از دستاوردها و یادگیری‌ها» و «بسوی رفاه عالم»، بسیاری از کارکردهای اولیهٔ نشریهٔ «عالم بهائی» را برآورده کردند. بخش آرشیو سایت جدید، شش جلد اول و تاریخی این نشریه را در دسترس عموم قرار می‌دهد. جلدها و مقالات منتخب دیگری نیز به تدریج به وب‌سایت اضافه خواهند شد.

این سایت، با ارائهٔ مقالاتی در ارتباط با موضوعات مختلف ازجمله: تکنولوژی،صلح، توسعهٔ روستایی و کشاورزی، ساخت معابد بهائی و کمک‌های بشردوستانه راه‌اندازی شده است.

  1. 2
  2. 1
  • قسمتی از یک مقاله دربارهٔ معابد بهائی

  •  اولین جلد «عالم بهائی» در سال ۱۹۲۶ با عنوان «کتاب سال بهائی» منتشر شد و تا…

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community