توجه به پیشرفت زنان و دختران در یک گردهمایی بزرگ با موضوع توسعه

۱۸ خرداد ۱۳۹۷ (۸ ژوئن ۲۰۱۸)

بروکسل- در هفته‌ای که گذشت هشت هزار نفر برای شرکت در یک گردهمایی مهم زنان با موضوع «زنان و دختران، پیشگامان توسعۀ پایدار» گرد هم آمدند. این گردهمایی به مناسبت برنامۀ سالانۀ کمیسیون اروپا با نام «روزهای توسعه اروپا» در تاریخ ۵ و ۶ ماه ژوئن در بروکسل برگزار شد. در میان شرکت‌کننده‌ها از جمله سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های دینی، سران دولت‌ها، اعضای خانواده‌های سلطنتی و مقامات اروپایی به چشم می‌خوردند.

خانم راشل بیانی (Rachel Bayani) نماینده جامعه جهانی بهائی، در جلسه‌ای که توسط این دفتر در بروکسل در نخستین روز این گردهمایی برگزار شد اظهار داشت: «پیشرفت زنان تنها به این معنا نیست که زنان در اجتماع امروز صاحب جایگاه‌های شغلی برابر با مردان باشند یا اینکه در ساختار اجتماعی کنونی فضایی برای مشارکت داشته باشند.»

او در ادامه گفت: «ما به ساختارها و روابط جدیدی نیاز داریم که با همکاری زنان و مردان، و در پاسخ به نیازهای یک اجتماع بیش از پیش جهانی و به هم پیوسته طراحی و پایه‌ریزی شده باشد.»

جلسه مورخ ۵ ژوئن بر اهمیت آموزش و پرورش فرزندان دختر متمرکز بود، موضوعی که ریشه در آموزه‌های حضرت بهاءالله دارد و جامعه جهانی بهائی برای چندین دهه به آن پرداخته است. خانم هیدی هاوتالا (Heidi Hautala) معاون رئیس کل پارلمان اروپا که در جلسه برگزار شده توسط جامعه جهانی بهائی حضور داشت براهمیت حیاتی تضمین آموزش و پرورش دختران در تلاش‌های توسعۀ اجتماعی-اقتصادی تأکید کرد.

در این جلسه، جامعه جهانی بهائی فیلم «مرسیز بلسینگ» (Mercy's Blessing) با موضوع آموزش و پرورش دختران که جوایز متعددی را از آن خود کرده نمایش داد.

این اجلاس که روز چهارشنبه به پایان رسید به موضوعات مختلفی در رابطه با توان‌دهی زنان و حمایت از حقوق آن‌ها در بستر توسعۀ اجتماعی-اقتصادی پرداخت.

  1. 3
  2. 2
  3. 1
  • یکی از حاضران در جلسۀ برگزار شده توسط جامعۀ جهانی بهائی. عکس از ای.دی. دی ۲۰۱۸

  • سخنرانی خانم راشل بیانی، نمایندۀ دفتر جامعۀ جهانی بهائی در بروکسل در یکی از جلسات روز ۵…

  •  سخنرانی خانم هیدی هاوتلا، معاون رئیس پارلمان اروپا حاضران در جلسۀ ۵ ژوئن ۲۰۱۸ که توسط…

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community