وب‌سایت دویستمین سالگرد، منبعی الهام‌بخش باقی خواهد ماند

۱۰ آبان ۱۳۹۶ (۱ نوامبر ۲۰۱۷)

مرکز جهانی بهائی- اکنون مجموعۀ کاملی از نه ویدئو از جشن‌های دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله به صورت آنلاین در دسترس قرارگرفته است. این جشن‌ها در معابد بهائی و محل ساخت معابد آینده برگزار شده‌اند.

وب‌سایت ویژۀ دویستمین سالگرد با استفاده از پخش زندۀ برنامه‌ها، ویدئو، عکس، خبر و آثار هنری، طیف وسیعی از جشن‌ها در هر قاره را به تصویر کشیده است. گزارش‌ها پس از پایان ۷۲ ساعت جشن‌های جهانی در ساعت ۴ به وقت گرینویچ در روز ۲۳ اکتبر، همچنان در این وب‌سایت انتشار می‌یابند.

یکی از خبرهای اخیر این وب‌سایت، گزارش یک جشن در بحرین است با تمرکز بر تعالیم حضرت بهاءالله در مورد وحدت و صلح. در این مراسم ۱۲۰ مهمان ازجمله مأموران دولتی، رهبران دینی، نویسندگان و سایر چهره‌های برجسته حضور یافتند. خبر دیگری از اندونزی، گزارش مراسمی در جاکارتا است که عدۀ زیادی از ساکنان شهر در آن شرکت کردند و شامل سرود، رقص و سایر برنامه‌های فرهنگی بود.

اگرچه پوشش مراسم مربوط به دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله پایان یافته است و مطالب دیگری به وب‌سایت اضافه نخواهد شد، اما این سایت به عنوان منبعی الهام‌بخش برای جوامع بهائی سراسر جهان باقی خواهد ماند تا از آن در کوششهای خود برای به‌کارگیری تعالیم حضرت بهاءالله بهره گیرند.

همان‌طور که بیت العدل اعظم در پیام اکتبر ۲۰۱۷ خود می‌نویسند: «حضرت بهاءالله جهانیان را به کردار نیک، گفتار محبّت‌آمیز و اعمال طیّبۀ مرضیّه دعوت می‌نمایند و خدمت به دیگران و تعاون و تعاضد را وظیفۀ همگان می‌شمارند. آن حضرت هر یک از اعضای جامعۀ بشری را به جدّیّت در راه بنای تمدّنی جهانی مبتنی بر تعالیم الهی فرا می‌خوانند.»

 1. 7
 2. 6
 3. 5
 4. 4
 5. 3
 6. 2
 7. 1
 • سایت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله حاوی فیلم‌های ضبط شده از جشن‌های برگزارشده در…

 • اجرای رقص در جشنی در بالارات، استرالیا یکی از گزارش‌های جدیدی است که به بخش «آثار هنری»…

 • جشن دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در یکی از خیابان‌های اصلی محلۀ آشتی در شهر اربیل در…

 • تصویری از نقاشی روی شیشه در هاوایی از جمله گزارش‌هایی است که در بخش «آثار هنری» وب‌سایت…

 • رقص در جشن‌های توچین، کلمبیا

 •  هم‌اکنون مجموعۀ کاملی از ویدئوهای جشن‌های دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در…

 •  اجرای موسیقی کلاسیک در جشن دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله در استکهلم، سوئد

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community