معبد بهائی کلمبیا با تزیین «اسم اعظم» به مرحلۀ تکمیل نزدیک شد

۰۲ تير ۱۳۹۷ (۲۳ ژوئن ۲۰۱۸)

آگوا آزول، کلمبیا- روز جمعه نقش «اسم اعظم»، یک نشان مقدس برای بهائیان، در بالاترین نقطه درون گنبد معبد بهائی محلی آگوا آزول در کلمبیا نصب شد.

گروه کوچکی متشکل از نمایندگان جامعۀ بهائی شاهد این لحظۀ مهم بودند که نوید تکمیل دومین معبد محلی بهائی در دنیا را می‌دهد. پس از تلاوت دعا و مناجات، نشان «اسم اعظم» که بر روی چوب ساج تراش‌خورده است ۱۵ متر بالا برده شد و در بالاترین نقطه درون گنبد این معبد قرار گرفت.

اسم اعظم نسخۀ خطاطی شده ذکر «یا بهاءالابهی» است. نسخه‌ای از این نشان در هر معبد بهائی قرار می‌گیرد. تاج این معبد که در فاصلۀ ۱۸ متری زمین قرار دارد به شکل یک گل کاکائو طراحی شده است. گل کاکائو نمادی شناخته‌ شده در کشور کلمبیا است.

در هفته‌های آینده یک صندوق تزئینی نقره‌ که حاوی خاک محوطۀ درونی آرامگاه حضرت باب است درون معبد قرار خواهد گرفت. همچنین یکی از فرش‌های آرامگاه حضرت باب در ساختمان ورودی معبد به نمایش گذاشته خواهد شد. این اقدامات پیوند عمیق این معبد محلی بهائی با مرکز روحانی آئین بهائی را به تصویر خواهد کشید.

این معبد یکی از پنج معبد محلی بهائی است که ساخت آن‌ها در سال 2012 توسط بیت العدل اعظم اعلام شده بود. این معبد پس از بازگشایی در ماه آینده به روی عموم باز خواهد شد.

 1. 6
 2. 5
 3. 4
 4. 3
 5. 2
 6. 1
 • کارگران نشان «اسم اعظم» را ۱۵ متر درون گنبد معبد بالا می‌برند.

 • کارگران در حال نصب نشان «اسم اعظم» در درون گنبد

 • نمایندگان جامعۀ بهائی کلمبیا قبل از قرار گرفتن نماد اسم اعظم درون گنبد معبد، دعا…

 • برخی از حاضران در این مراسم، شاهد آخرین مرحلۀ آماده‌سازی‌ها

 • یکی از کارگران نشان «اسم اعظم» را برای نصب درون معبد آماده می‌کند. قطر این قطعه 1.9 متر است.

 •  نجاران شرکت سازنده، نشان «اسم اعظم» را برای قرار گرفتن درون گنبد معبد آگوا آزول…

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community