تجلیل دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله توسط رهبران استرالیا

۱۷ مهر ۱۳۹۶ (۹ اکتبر ۲۰۱۷)

کانبرا، استرالیا- جامعۀ بهائی استرالیا به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله پیام‌های تبریکی از آقای مالکولم ترنبل، نخست‌وزیر استرالیا (Malcolm Turnbull) و تعدادی از رهبران ملی و محلی خود دریافت داشته است.

آقای نخست‌وزیر در پیام خود می‌نویسد: «اکنون زمان آن است که جشن بزرگی به مناسبت زندگی حضرت بهاءالله و تعالیم ایشان در مورد یگانگی، دوستی و خیراندیشی برپا شود. آرمان‌های محبت‌ و دگرپذیری باید توسط همۀ مردم استرالیا ارج نهاده شود چرا که این‌ها ارزش‌هایی هستند که ملت ما بر مبنای آن به مشعلی از هماهنگی و شکیبایی بدل شده است.»

از جمله مواردی که رهبران متعددی در استرالیا به آن اشاره کردند تحسین و تقدیر از سهمی است که جامعۀ بهائی استرالیا در ایجاد الفت و هماهنگی اجتماعی ایفا نموده است.

فرماندار کل استرالیا، آقای پیتر کاسگرو (Peter Cosgrove) در پیامی به بهائیان نوشت: «جامعۀ بهائی بخشی حیاتی از مجموعۀ غنی و متنوع ادیان در استرالیا است، ادیانی که در کنار هم این کشور را اجتماعی متنوع و شکیبا می‌سازند.»

مارک مک گوان (Mark McGowan)، استاندار غرب استرالیا، احساسات مشابهی را ابراز می‌کند. او می‌نویسد: «جامعۀ بهائی غرب استرالیا عضوی فعال و در حال رشد از اجتماع پویای ماست و سهم مهمی در غنای اجتماعی، فرهنگی و دینی ایالت ما ایفا می‌کند.»

بیل شورتن (Bill Shorten)، یکی از اعضای پارلمان و رهبر اپوزیسیون می‌نویسد: «بدون شک شما نشان داده‌اید که در استرالیای چند فرهنگی، جوامع متنوع ما حقیقتاً بیش ازمجموع اعضای خود هستند.»

 1. 9
 2. 8
 3. 7
 4. 6
 5. 5
 6. 4
 7. 3
 8. 2
 9. 1
 • استاندار استرالیای جنوبی، جی ویتریل، پیامی به جامعۀ بهائی این منطقه نوشته است و به…

 • پیامی از استاندار کوئینزلند، آناستازیا پالاشزوک.

 • پیامی از طرف رهبر اپوزیسیون ماتیو گای.

 • استیون مارشال، رهبر حزب لیبرال کشور نوشت تعهد جامعۀ بهائی به «ارج نهادن به تنوع و تلاش…

 • پیامی از طرف تیم نیکولاس، رهبر حزب لیبرال ملی به جامعۀ بهائی به مناسبت دویستمین سالگرد…

 • پیام تجلیل بیل شورتن، عضو پارلمان و رهبر اپوزیسیون.

 • پیام به جامعۀ بهائی از طرف دانیل اندروز، استاندار ویکتوریا.

 • پیام تجلیل از جانب فرماندار کل استرالیا، آقای پیتر کاسگرو.

 •  نخست‌وزیر استرالیا در پیام خود می‌نویسد: «اکنون زمان آن است که جشن بزرگی به…

در روز ۱۶ اکتبر، بزرگداشتی به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله برای سران دولت و جامعۀ مدنی استرالیا در محل پارلمان در کانبرا برگزار خواهد شد.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community