پیام‌های تقدیر از طرف رهبران ادامه دارد

۱۲ مهر ۱۳۹۶ (۴ اکتبر ۲۰۱۷)

کلمبیا، سریلانکا – بهائیان کشورهای بنگلادش، مالزی، نپال و سریلانکا به مناسبت دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله که در روزهای ۲۱ و ۲۲ اکتبر در سراسر جهان جشن گرفته خواهد شد، پیام‌هایی آکنده از تشویق و تحسین از طرف رهبران کشورشان دریافت کرده‌اند.

آقای رانیل ویکرماسینگه (Ranil Wickremesinghe)، نخست‌وزیر سریلانکا، در پیام تبریکش خطاب به جامعۀ بهائی، از مشارکت این جامعه «در جهت مصالح و رفاه این کشور» تقدیر نمود.

آقای اسدالزمان نور (Asaduzzaman Noor)، وزیر امور فرهنگی بنگلادش با تأکید بر «هدف اصلی آئین بهائی که وحدت و دوستی در میان نژادها و مردمان متنوع کرۀ زمین است» اظهار داشت که «در دنیایی که با جنگ و اختلاف چندپاره شده، این یک اصل نوید‌بخش است.»

در ادامه پیام آمده است: به فرمودۀ حضرت بهاءالله «همه بار یک دارید و برگ یک شاخسار».

آقای جوزف کوروپ (Joseph Kurup)، یکی از وزرای کابینۀ نخست‌وزیر نجیب رزاق، پیامی خطاب به جامعه بهائی مالزی صادر کرد: «جامعه بهائی از مروجین فعالِ گفتگوی بین‌الادیان و نیز یکی از پیشگامان فعال در ایجاد وحدت و هماهنگی در میان جمعیت چند مذهبی و چند قومی این کشور بوده است... آموزه‌های حضرت بهاءالله دربارۀ یگانگی نوع انسان و دعوت ایشان برای اتخاذ یک بینش جهان‌شمول که جوهر آن در عبارت "عالم یک وطن محسوب و من علی‌الارض اهل آن" خلاصه شده هم برای تأسیس وحدت ملی و هم برای ترویج صلح و تفاهم جهانی ضروری هستند.»

جامعه بهایی نپال پیام‌های گرمی از طرف معاون نخست‌وزیر، آقای گوپال مَن شرستا (Gopal Man Shrestha) و وزیر امور داخلی، آقای جاناردن شارما (Janardan Sharma)، دریافت کرد که حاوی تبریکات صمیمانه به مناسبت دویستمین سالگرد تولد حضرت بهاءالله بودند.

 1. 6
 2. 5
 3. 4
 4. 3
 5. 2
 6. 1
 • وزیر امور داخلی نپال، آقای جانادران شارما، در نامه‌ای به بهائیان نپال نوشت: «احساس من…

 • نخست‌وزیر نپال، آقای گوپال من شرستا، در نامه‌ای خطاب به جامعۀ بهائی این کشور می‌نویسد:…

 • آقای جوزف کوروپ، نخست‌وزیر مالزی نوشت: «آموزه‌های حضرت بهاءالله دربارۀ یگانگی نوع…

 • 1203_03.jpg

 • آقای رانیل ویکرماسینگه (Ranil Wickremesinghe)، نخست‌وزیر سریلانکا (عکاس Helen C. Stikkel متعلق به وزارت…

 • نخست‌وزیر سریلانکا، آقای رانیل ویکرمیسنگه در تاریخ ۳۰ اوت ۲۰۱۷ پیامی به جامعۀ بهائی…

آقای شرستا، معاون نخست‌وزیر، نوشت: «پیام حضرت بهاءالله مبنی بر یگانگی خدا و اینکه همه نوع بشر اعضای یک خانواده هستند، همواره در کشوری مانند کشور ما با تنوع بالای اجتماعی، فرهنگی و دینی مصداق دارد.»

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community