اهدای درخت در دويستمين سالگرد تولد حضرت بهاءالله

۳۱ شهريور ۱۳۹۶ (۲۲ سپتامبر ۲۰۱۷)

سانتياگو، شیلی – جامعه بهایی شیلی اخیراً ۲۰۰۰ درخت به شهر سانتياگو اهدا کرد.

این هدیه از طرف «پروژه گیاهان بومی» (the Native Flora Project)، یک طرح درختكارى در معبد بهائى شیلی، تقديم شده است. اين درختان به مناسبت دویستمین سال تولد حضرت بهاءالله که ماه آینده در روزهای ۲۱ و ۲۲ اکتبر جشن گرفته خواهد شد اهدا شدند.

آقای کلادیو اوررِگو (Claudio Orrego)، شهردار منطقه کلان‌شهر سانتياگو، به منظور كسب اطلاعات بيشتر درباره اين پروژه و دريافت هدیه به نیابت از شهردارى، از معبد بهائي بازديد به عمل آورد.

از زمان آغاز ساخت معبد بهائي شیلی، هر هفته صدها داوطلب براي کاشت درخت در محل معبد جمع می‌شوند و تا به حال بیش از ۹۰۰۰ اصله درخت و صدها نوع گیاه دیگر کاشته شده در حال رویش در آن زمین هستند.

جامعه بهائی پس از تأمل و تعمق بر توان بالقوه معبد برای بهبود محيط زیست منطقه‌ای که در آن واقع شده، تصميم بر آغاز اين پروژه گرفت.

خانم مگی کانالز (Maggy Canales) یکی از برگزاركنندگان پروژه گیاهان بومی است. او توضیح داد که اين پروژه شرایط اکوسیستم جنگل را بهبود مى‌بخشد و جامعه را برای حفاظت از گیاهان محلی گرد هم آورده است.

 1. 8
 2. 7
 3. 6
 4. 5
 5. 4
 6. 3
 7. 2
 8. 1
 • در چندین سال گذشته، داوطلبان به پروژۀ درختکاری در محل معبد بهائي سانتياگو شیلی کمک…

 • شهردار براي دريافت هديه از پروژۀ گیاهان محلي از معبد بهائى بازديد به عمل آورد.

 • شهردار منطقه کلان‌شهر سانتياگو، کلادیو اوررگو (Claudio Orrego) (ردیف دوم، پنجمین نفر از چپ) و…

 • آقای اوررگو (Mr. Orrego) در حال دريافت يك درخت از عضو جوانی از جامعۀ بهائى.

 • يك داوطلب در حال كمك به پروژۀ گیاهان بومی، طرحى از جامعۀ بهایی در محل معبد بهائي سانتياگو.

 • معبد بهائى آمریکای جنوبی گفتمانی غنی درباره توجه و محافظت از محیط زيست را برانگیخته است.

 • درختان اهدا شده به سانتياگو در زمین‌های اطراف معبد بهائي پرورش داده شده‌اند. جامعه …

 • داوطلبان پروژه گیاهان محلی. 

اعضای جامعه سانتیاگو، از دانش آموزان گرفته تا سازمان‌های محیط زیستی غیردولتی و گروه‌های پیشاهنگی، همه بطور داوطلبانه برای پیشرفت پروژه وقت گذاشته‌اند. بسیاری از بذرها از درختانی که در کوهپایه‌های کوه آند (the Andes) می‌رویند جمع آوری شده و در گلخانه‌ای واقع در زمین معبد کاشته می‌شوند. این درختان در اطراف معبد کاشته شده یا به مدارس محلی و جوامع سانتياگو و اطراف آن اهدا شده‌اند.

شهردار اوررِگو (Orrego) درباره تأثیر بسزای معبد بهائي بر بهروزي شهر سانتياگو صحبت کرد و اين معبد را «هدیه‌ای برای همگان» خواند. آقای اوررِگو (Mr. Orrego) در حین بازدیدش، با صحبت با داوطلبان گلخانه از فرصت‌هاي بسياري كه اين معبد براي سانتیاگو فراهم كرده قدرداني كرد.

درختان اهداشده توسط بهاییان در پارک‌ها، خیابان‌های شهر، در کنار رودها و در مناطقي که گیاهان زیادی ندارند، کاشته خواهند شد.

 
اخبار جدید
© 2008 Bahá’í International Community